گوجه فرنگی در بازار مشهد موجب مرگ مشکوک زنی شد

در جاهایی که فضا محدود است یا شرایط برای کشت گوجه فرنگی در بازار مشهد مناسب نیست، گوجه فرنگی را می توان در ظروف کشت کرد.

اگرچه هر ظرف بزرگ تا زمانی که زهکشی کافی را فراهم کند کار خواهد کرد. یک توصیه کلی این است که در هر ظرف چهار یا پنج گالن، یک بوته گوجه فرنگی بکارید.

گوجه فرنگی را در گلدان مصنوعی پرورش دهید. از خاک معمولی باغچه یا کمپوست خانگی استفاده نکنید.

به نیازهای آب و کود توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا گیاهان گوجه فرنگی در ظرف به مخزن عمیق آب و مواد مغذی خاک دسترسی ندارند. بیشتر انواع گوجه فرنگی ظروف به یک چوب، داربست یا سایر تکیه گاه نیاز دارند.

تامین رطوبت یکنواخت در طول زمان رشد میوه به جلوگیری از وضعیتی به نام پوسیدگی انتهای شکوفه و همچنین تامین آب مورد نیاز برای رشد میوه کمک می کند – آب بیش از حد در هر زمان ممکن است باعث شکافتن میوه در حال رسیدن شود.

هرس، یا حذف انتخابی برخی از رشد گیاه گوجه فرنگی، می تواند عملکرد قابل برداشت را بهبود بخشد و فصل برداشت را طولانی تر کند. همچنین می تواند به کاهش برخی از مشکلات بیماری کمک کند.

سیستم هرس ایده آل بستگی به این دارد که گوجه فرنگی یک رقم معین یا نامعین باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد روش های هرس، لطفاً به برگه اطلاعات هرس گوجه فرنگی مراجعه کنید.

اگر قصد دارید از چوب یا قفس استفاده کنید، آنها را در زمان کاشت نصب کنید، نه بعداً زمانی که ریشه گیاهان مستقر شدند.

کشاورزان تجاری اغلب گوجه فرنگی را در گلخانه های گرم نشده به نام تونل های بلند می کارند. نگه داشتن گیاهان در زیر پوشش، برگ ها را خشک تر نگه می دارد، که باعث کاهش بیماری های برگ که مشکلات بسیار رایجی هستند، مانند سوختگی زودرس و لکه های برگ سپتوریا می شود.