کارگاه تولیدی حلوا ارده سنتی

کارگاه های تولیدی فراوانی در شهرستان اردکان وجود دارند که زمینه فعالیت آنها تولید محصولات کنجدی به ویژه حلوا ارده و حلوا شکری مرغوب و درجه یک سنتی و صنعتی می باشد.

شهرستان اردکان از مهم ترین شهرستان های استان پهناور یزد به شمار می آید که در قسمت شمال این استان بزرگ و مرکزی ایران قرار داشته و از نظر و جنبه های مختلفی برای این استان و حتری کشور ما حائز اهمیت است. بدون شک مرکزیت تولید و فروش محصولات فرآوری شده از دانه روغنی کنجد مانند روغن خوراکی کنجدی، شیرینی های کنجدی، ارده، حلوا ارده و حلوا شکری از مهم ترین ویژگی های شهرستان اردکان می باشد.

کارگاه های تولیدی حلوا ارده کنجدی در شهرستان اردکان

کارگاه های فراوانی در این منطقه به تولید سنتی حلوا ارده مرغوب و تازه کنجدی می پردازند و طعم و مزه حلوا ارده سنتی تولید شده در این کارگاه ها توانسته است تا به میزان قابل توجهی رضایت مصرف کنندگان و مشتریان این محصول را جذب نماید. از این رو حلوا ارده سنتی اردکان از بهترین نمونه های این محصول خوشمزه در سراسر کشور است.

کارگاه حلوا ارده سنتی

مراکز تولید حلوا ارده در ایران

اگرچه در شهرها و استان های دیگر کشورمان نیز حلوا ارده و سایر محصولات فرآوری شده از دانه روغنی کنجد نیز تهیه و تولید می گردد اما به لحاظ کمیت کارگاه ها و کارخانجات تولیدی و به تبع آن میزان تولید حلوا ارده و همچنین کیفیت محصول تولیدی قابل مقایسه با شهرستان اردکان نمی باشند. از بروجرد، شهریار و شهرستان ری و بسیاری از شهرهای بزرگ کشورمان می توان به دیگر مناطق تولید حلوا ارده در ایران اشاره نمود که هر یک از آنها بخشی از بازار فروش حلوا ارده را در اختیار خود دارند.