چینی ها با استفاده از نعناع خشک ارگانیک حالت تهوع دوران بارداری در زنان را درمان کردند

فواید نعناع خشک ارگانیک برای سردرد، معده درد، پوست، مو و بوی دهان، نعناع یکی از گیاهان باستانی است که بیش از 2000 سال پیش توسط انسان استفاده می شده است و در کتب مقدس نیز به آن اشاره شده است.

نعناع انواع مختلفی دارد از جمله نعناع فلفلی، نعناع، نعناع آناناسی، نعناع سیب، نعناع زنجبیلی، نعناع گربه ای، نعناع شکلاتی، نعناع پرتقالی، نعناع اسطوخودوس، نعناع شیرین بیان است.

نعناع از دیرباز در آشپزی، صنعت داروسازی و طب سنتی به عنوان نعناع تازه و خشک، نعناع، روغن و چای و فلفل نعناع فلفلی به دلیل عطر قوی و طعم تند آن استفاده می شده است.

برگ نعناع خاصیت ضد اسپاسم دارد و در آرامش عضلات برای درمان و تسکین دردهای عضلانی مفید است.

معده و دستگاه گوارش، نعناع به دلیل خواص ضد اسپاسم و افزایش جریان مایع گوارشی، سوزش سر دل را تسکین می دهد. عطر نعناع غدد بزاقی را فعال می کند که آنزیم های گوارشی ترشح می کند و هضم را بهبود می بخشد، سوء هاضمه و شکم را درمان می کند.

مصرف بیش از حد نعنا ممکن است علائم سوزش سر دل را افزایش دهد، مصرف بیش از 3 یا 4 فنجان چای نعناع در طول روز توصیه نمی شود. هرگز از روغن نعناع استفاده نکنید.

نعنا به صورت کپسول یا چای و چای گیاهی برای درمان حالت تهوع مفید است. نعناع به عنوان یک درمان خانگی برای حالت تهوع در دوران قاعدگی یا بعد از جراحی استفاده می شود.

از خواص دارویی نعناع می توان به درمان تب در سرما و خنک کننده بدن اشاره کرد. نعناع دمای بدن را کاهش می دهد و تب را درمان می کند.

جویدن برگ نعناع با باکتری های مضر در دهان، دندان ها و زبان مبارزه می کند و سلامت دهان را تضمین می کند، به همین دلیل یکی از مواد اصلی خمیر دندان، دهان شویه و سایر محصولات بهداشتی دهان و دندان است.