مواد اولیه تولید حلوا ارده درجه یک

نقش کنجد در تهیه و تولید حلوا ارده غیر قابل انکار است زیرا دانه های روغنی کنجد به عنوان مهم ترین مواد اولیه تولید حلوا ارده درجه یک قلمداد می شوند.
بدون شک ارده از محصولات غذایی مهم و پر انرژِی ای است که روش تهیه و طبخ آسانی دارد زیرا تنها ماده اصلی تولید و طبخ ارده دانه های روغنی کنجد هستند. دانه هایی که پس از برشته شدن و بو دادن سابیده شده و به صورت مایه غلیظی در می آید که نام ارده بر آن گذاشته شده است. نقش ارده در تولید و طبخ حلوا ارده همانند نقش کنجد در تولید و طبخ ارده است زیرا ماده اصلی تولید حلوا ارده همین مایع غلیظ کنجدی ارده می باشد. البته لازم به ذکر است که علاوه بر مایع غلیظ ارده از مواد اولیه دیگری در تهیه و تولید حلوا ارده استفاده می شود. تخم مرغ مایع، شکر، هل، چوبک، خلال پسته و بادام از اصلی ترین مواد اولیه طبخ حلوا ارده می باشند.

مواد اولیه تولید حلوا ارده

ارزش غذایی کنجد و حلوا ارده کنجدی

همانطور که در متن بالا نیز به آن اشاره شد ماده اصلی تولید حلوا ارده از مایع غلیظ ارده و ماده اصلی تولید مایع غلیظ ارده از دانه های روغنی کنجد می باشد لذا می توان ادعا کرد که ارزش غذایی حلوا ارده به ارزش غذایی این دانه روغنی بسیار وابسته است و به عبارت بهتر ارزش غذایی دانه های روغنی کنجد را می توان برای محصول غذایی حلوا ارده نیز بیان کرد. با توجه به میزان کالری بالای حلوا ارده، این محصول غذایی به عنوان یکی از بهترین مواد غذایی صبحانه مورد استفاده قرار می گیرد تا انرژی مورد نیاز برای انجام فعالیت روزانه افراد را تامین نماید.