فروش حلوا ارده سنتی و صنعتی

تولید صنعتی و سنتی حلوا ارده و فروش آن در کدامیک از شهر ها و استان های کشورمان رونق بیشتری دارد؟ از دانه های روغنی کنجد چه محصولاتی تولید می شوند؟
همانطور که به خوبی می دانید دانه های کنجد سرشار از روغن های قابل استخراج می باشد لذا از این دانه همانند تخمه آفتابگردان، ذرت و سایر دانه های روغنی می توان روغن فراوانی را استخراج نمود و بسیاری از روغن های خوراکی موجود در بازار ایران از این دانه ها استخراج شده است. البته لازم به ذکر است که علاوه بر استخراج روغن از دانه های کنجد، محصولات غذایی زیادی مانند انواع شیرینی های سنتی و محلی کنجدی، ارده، حلوا ارده و حلوا شکری از این دانه ها به دست می آید لذا با توجه به اهمیت و ارزش بالا و فراوان تجاری، اقتصادی، صنعتی و غذایی کنجد، می توان آن را یکی از بهترین مواد اولیه تولید محصولات غذایی صنعتی و سنتی دانست.

شهرهای مهم تولید حلوا ارده در ایران

اگرچه تولید حلوا ارده و فراوری دانه روغنی کنجد در بسیاری از شهرهای ایران صورت می گیرد اما در برخی از این شهر ها مانند زرقان در استان پهناور و بزرگ فارس، اردکان در قسمت شمالی استان یزد و بروجرد شهرستان مشهور استان لرستان و همچنین شهریار در اطراف و حومه پایتخت ایران نمود بیشتری دارد.

فروش حلوا ارده سنتی

ارزش تجاری و اقتصادی حلوا ارده در شهرهای مختلف ایران

وجود کارخانجات متعدد صنعتی که در حوزه فراوری دانه های روغنی کنجد و تولید حلوا ارده و حلوا شکری فعالیت دارند و همچنین کارگاه های سنتی تولیدی حلوا ارده در شهرهای نام برده در متن بالا اهمیت و ارزش اقتصادی و تجاری این محصول غذایی پرمصرف ایرانی را بهتری نشان می دهد.