طرز تهیه حلوا شکری رژیمی

حلوا شکری از خوراکی های خوشمزه سنتی و ایرانی است که مصرف آن در وعده صبحانه به همراه نان و‌ کره، معمول بوده و انرژی لازم برای تحرک تمامی روز را فراهم می کند. حلوا شکری دارای انواع ویتامین ها، املاح و مواد معدنی نیز می باشد، از این رو مصرف آن برای سلامت و تقویت بدن، بسیار سودمند است. تهیه حلوا شکری رژیمی بسیار آسان است و این خوراکی را می توان به صورت سنتی در منزل نیز تهیه نمود.

طرز تهیه حلوا شکری رژیمی

طرز تهیه حلوا شکری

طرز تهیه حلوا شکری حلوا ارده از ترکیب ارده که از کنجد بوداده به دست می آید به اضافه شکر و چوبک تهیه می شود. برای بخشیدن عطر مطبوع به آن ممکن است مقداری هل نیز بیفزایند. گاهی از خلال پسته و بادام نیز جهت تزیین روی این خوراکی و داخل بافت آن نیز استفاده می کنند. همچنین ممکن است به جای شکر، برای تامین نمودن طعم شیرینی این خوراکی از انواع شیره خرما، شیره انگور و یا توت استفاده می کنند. حلوا ارده از دانه های کنجد به دست می آید. هر چقدر کنجدی که برای تهیه حلوا ارده به کار می رود، مرغوب تر و تازه تر بوده و از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، حلوا ارده نیز دارای کیفیت بالایی خواهد شد. در راستای ارتقای کیفیت حلوا ارده، مهم ترین نکته حائز اهمیت، نوع کنجدی است که جهت تهیه حلوا ارده استفاده شده است.

حلوا ارده یکی از انواع حلواهای سنتی خوشمزه ایرانی است که در کنار خوراکی هایی مانند کره، خامه و غیره به عنوان صبحانه و یا عصرانه ای خوش طعم و مقوی سرو می شود. حلوا ارده ممکن است به روش سنتی و محلی تهیه گردد و همچنین به شکل صنعتی در کارخانه ها تولید می شود و به صورت بسته بندی به فروش می رسد. تهیه حلوا ارده در منزل کار لذت بخشی است و شما می توانید با وسایل ساده و مواد اولیه در دسترس، به آسانی حلوا ارده خوش طعم و رایحه ای را در منزل تهیه نمایید.

برای تهیه حلوا شکری خوش طعم خانگی در مرحله اول در داخل یک ظرف مناسب مقداری شیر خشک قنادی بدون نمک را به همراه میزان کافی از پودر قند می ریزیم، به هم می زنیم و مخلوط می کنیم. سپس مخلوط شیر خشک و پودر قند را در داخل یک الک می ریزیم. در این مرحله مخلوط شیر خشک و پودر قند را سه بار به خوبی الک می کنیم و سپس ارده را به مخلوط شیر خشک و پودر قند اضافه می کنیم. در مرحله بعد مخلوط را با قاشق برای مدت چند دقیقه هم می زنیم تا مواد داخل ظرف به شکل خرده های نان در آید. سپس آن را با دست ورز می دهیم. در ابتدای ورز دادن، مواد به صورت خشک و پودری است اما بعد از مدتی هم زدن، ارده باعث ایجاد یک بافت نرم و تا حدودی روغنی می شود.

مواد را باید برای حدود پنج دقیقه ورز دهیم. در صورتی که پس از پنج دقیقه، مواد هنوز حالت خشک و‌ پودری دارد، دو یا سه قاشق ارده به مواد اضافه می کنیم و به ورز دادن، ادامه می دهیم. در انتها باید یک خمیر لطیف، نرم و یک دست حاصل شود. در این مرحله یک ظرف مناسب را برای قالب گیری حلوا ارده انتخاب می کنیم و کف ظرف را با کیسه نایلونی و یا سلفون می پوشانیم. سپس بر روی نایلون کفه، مقداری خلال پسته و بادام و همچنین در صورت تمایل دانه های کنجد میریزیم و در این مرحله مواد حلوا ارده را با قاشق له تدریج در داخل ظرف، بر روی مغز ها ریخته و سطح آن را با پشت قاشق، صاف و فشرده می کنیم تا فضای خالی ایجاد نشود.

در این مرحله با اضافی کیسه فریزر روی حلوا ارده را می پوشانیم و آن را برای مدت حدودا سه تا چهار ساعت در یخچال قرار می دهیم تا به خوبی استراحت کند و بافت آن یکنواخت شود. اگر متوجه شدیم که حلوا ارده دارای بافت بیش از حد نرم و شل است، بهتر است آن را برای مدتی در داخل فریزر قرار دهیم تا کاملا منسجم گردد. در مرحله بعد پس از گذشت حدود سه تا چهار ساعت، حلوا ارده را از یخچال خارج می کنیم، سپس حلوا ارده را درون ظرف مورد نظر خود بر می گردانیم. آن را به شکل و اندازه های دلخواه برش زده و در داخل ظرف های بلور درب دار، در یخچال، نگهداری می کنیم.

حلوا شکری رژیمی

 حلوا شکری رژیمی امروزه با توجه به بازار داغ انواع محصولات خوراکی رژیمی در کشور ما، از جمله حلوا شکری رژیمی؛ تولید کنندگان و توزیع کنندگان بسیاری در زمینه این محصول فعالیت می نمایند. همچنین حلوا شکری رژیمی مرغوب به بسیاری از کشور های همسایه صادر نیز می گردد. بازار این محصول به عنوان خوراکی کم کالری و در عین حال تقویت کننده و بسیار مفید، چه در داخل کشور و چه به عنوان کالای صادراتی؛ پر رونق می باشد.

حلوا شکری به طور معمول از مواد اولیه پر انرژی و دارای کالری بالا، مانند شکر و ارده تهیه می شود. برای تولید حلوا شکری رژیمی می توان به جای گلوکز از شکر رژیمی استفاده نمود و یا این که مواد شیرین کننده طبیعی و سالم تری را جایگزین شکر نمود. بسیاری از تولید کننده های حلوا شکری، مقداری شیره انگور، عسل و محصولاتی از این قبیل را به حلوا شکری می افزایند و میزان شکر را تا حد زیادی کاهش می دهند تا میزان کالری نهایی این خوراکی نیز کاهش یافته و برای مصرف افراد دارای اضافه وزن، بیماران دیابتی و گروه های حساس مانند سالمندان نیز مناسب باشد.

در هنگام خرید حلوا شکری رژیمی اولین و مهم ترین نکته قابل توجه این است که این محصول را از فروشندگان معتبری خریداری نمایید که تولید کننده نیز باشند‌. همچنین خرید محصول به صورت اینترنتی و آنلاین به شما این فرصت را می دهد که بدون هیچ گونه زحمتی با دقت و حوصله حلوا شکری رژیمی دلخواه خود را مطابق میل ‌و میزان مبلغی که در نظر گرفته اید، انتخاب نمایید. همچنین در هنگام خرید حلوا شکری رباید به تازگی آن توجه نمایید. حلوا شکری رژیمی اعلا و با کیفیت باید تازه باشد و بوی کهنگی ندهد. همچنین در هنگام خرید حلوا شکری رژیمی بهتر است آن را تست نمایید.