طرز تهیه برنج چمپا و کامفیروز با دستور پخت آسان در کمترین زمان

برنج یک غذای اصلی در بیش از 100 کشور در سراسر جهان است در برخی از خانواده ها، برنج با بیش از یک وعده غذایی در روز گنجانده می شود.

این غلات پرکالری نشاسته ای معمولاً کم هزینه است و آن را برای همه در دسترس قرار می دهد و پایه حیاتی بسیاری از رژیم های غذایی است.

هر کشور یک برنج چمپا خاص را به نمایش می گذارد تا ادویه ها و ترجیحات طعم محلی را منعکس کند: ریزوتو در ایتالیا، پائلا در اسپانیا، جامبالایا در جنوب ایالات متحده، برنج نارگیل در کلمبیا، برنج بخارپز در چین، برنج و لوبیا در مکزیک، و برنج شیرین در پرتغال، چندتا را نام بردن.

نام علمی برنج Oryza است Oryza sativa رایج ترین گونه است و به دو دسته ایندیکا دانه بلند و ژاپونیکا دانه کوتاه تقسیم می شود.

ابزارهایی برای کشت برنج کامفیروز در چین پیدا شده است که قدمت آن به 8000 سال قبل می رسد بازرگانان به گسترش تدریجی برنج در سراسر قاره ها کمک کردند.

هزاران نوع اوریزا ساتیوا وجود دارد که می توانند از نظر اندازه، ضخامت، چسبندگی، رنگ، عطر و طعم متفاوت باشند برنج اغلب بر اساس شکل یا روش فرآوری آن به طور کلی طبقه بندی می شود: دانه بلند، کوتاه یا متوسط
اگر برایتان سوال پیش آمده که برنج کامفیروزی چیست می توانید با وب سایت ما همراه باشید و در مورد این محصول اطلاعات زیادی نیز کسب نمایید.
این به طول و عرض دانه برنج پس از پخت اشاره دارد:

دانه‌های بلند چهار برابر پهنای آن‌ها دارای هسته‌های باریک هستند وقتی پخته می شود، برنج دانه بلند جدا و پف دار می ماند (مثلا برنج یاس و باسماتی).
دانه‌های متوسط هسته کوتاه‌تر و پهن‌تری دارند و در هنگام پخته شدن یک قوام لطیف و نیمه چسبنده ایجاد می‌کنند (مثلاً برنج آربوریو).
دانه های کوتاه برنج کامفیروزی فقط دوبرابر پهنای مغزشان طول می کشد و وقتی پخته می شوند چسبناک ترین بافت را به دست می آورند (مثلاً برنج “سوشی”).
آیا برنج به صورت کامل و دست نخورده است (مانند برنج قهوه ای) یا آسیاب شده و صیقل داده شده است (مانند برنج سفید)؟

 • منابع:
  1. Rice
 • تبلیغات: 
  1. کشاورزی که درآمدش از فوتبالیست ها بیشتر است
  2. با استفاده از خیارشور می توانید جریان خون را در بدنتان افزایش دهید
  3. چند نمونه از غذاهایی که با زعفران درست می شود
  4. از پوست داخلی یک درخت همیشه سبز کوچک به دست می آید