شرکت تولیدی حلوا ارده پگاه

کشورهای مهم تولیدکننده دانه روغنی کنجد در کجا واقع شده اند؟ شرکت تولیدی پگاه علاوه بر حلوا ارده تازه و درجه یک به تولید چه محصولاتی اشتغال دارد؟
تعدادی از کشورهای شرقی و جنوبی قاره آسیا مانند چین، هندوستان، پاکستان، افغانستان و برخی از کشورهای آفریقایی مانند حبشه و سودان و کشورهای آمریکای لاتین و مرکزی مانند گواتمالا، نیکاراگوئه و مکزیک از مهم ترین کشورهای تولیدکننده دانه روغنی کنجد هستند. بزرگترین تولیدکننده دانه روغنی کنجد نیز مربووط به کشور چین می شود کشور پرجمعیت و پهناوری که از شرق آسیا تا قسمت مرکزی این قاره بزرگ و پهناور کشیده شده است. در کشور ایران نیز مقداری از کنجد تولید می شود اما این مقدار اندک بوده و پاسخگوی نیاز فراوان مردم نیست لذا شرکت های تولیدکننده انواع محصولات کنجدی برای فراوری کنجد و تولید محصولاتشان مانند روغن کنجد، ارده و حلوا ارده به واردات کنجد از کشورهای دیگر مانند افغانستان، چین و پاکستان اقدام می کنند.

شرکت تولیدی حلوا ارده پگاه

شرکت پگاه یکی از شرکت های تولیدکننده حلوا ارده تازه و درجه یک کنجدی در کشور است که با تولید سه محصول ارده، حلوا ارده و روغن ارده در بازار ایران شهرت یافته است. این شرکت بزرگ در شهرستان اردکان یکی از شهرهای مهم و پهناور استان یزد فعالیت صنعتی دارد و با شرکت های بزرگی در این شهرستان رقابت اقتصادی دارد.

شرکت تولیدی حلوا ارده

شرکت های متعدد تولیدکننده حلوا ارده در اردکان

همانطور که مستحضرید شهرستان اردکان مرکزیت تولید حلوا ارده در ایران را برعهده داشته و بیشتر شرکت های تولیدکننده محصولات کنجدی به ویژه حلوا ارده تازه و درجه یک کنجدی مانند شرکت پگاه، شابلی، حاج عباس بهجتی، ثمر و غیره در این شهرستان به فعالیت صنعتی اشتغال دارند.