شرکت بزرگ تولیدی حلوا ارده

حلوا ارده از بهترین محصولات غذایی تولید شده در اردکان است و شرکت های تولیدی بزرگ و معتبری در این شهر به طبخ، بسته بندی و عرضه انواع حلوا ارده کنجد می پردازند.

با توجه به نقش اقتصادی و تجاری فراوان حلوا ارده برای مردم شهرستان اردکان، شرکت های بزرگ و کارگاه های کوچک فراوانی در این شهرستان و حتی شهرهای اطراف آن در استان یزد به تولید انواع محصولات کنجدی به ویژه تولید حلوا ارده درجه یک و تازه فعالیت می کنند.

باید توجه داشت که علاوه بر حلوا ارده محصولات کنجدی دیگری نیز توسط این شرکت ها و کارگاه های سنتی و صنعتی تولید می شود که می توان از روغن خوراکی کنجدی، ارده و شیرینی های خوشمزه کنجدی به عنوان مهم ترین این محصولات اشاره کرد.

نقش محوری حلوا ارده در اقتصاد و معیشت مردم اردکان

از آنجا که شهرستان اردکان در شمالی ترین قسمت استان پهناور یزد قرار گرفته و حدود یک سوم مساحت این استان را تشکیل داده است لذا اهمیت فراوانی برای استان یزد دارد. از طرف دیگر جایگاه اقتصادی و تجاری حلوا ارده در اردکان موجب شده تا این محصول غذایی محور اقتصادی و معیشتی بسیاری از مردم این شهرستان را تشکیل دهد به طوریکه بسیاری از مردم یزد و شهرستان اردکان با کار در کارگاه های سنتی و کارخانجات صنعتی تولید حلوا ارده و همچنین فروشگاه های عرضه مستقیم این محصول کنجدی امرار معاش می کنند.

شرکت تولیدی حلوا ارده

شرکت های تولیدی حلوا ارده در اردکان

از مهم ترین، مشهورترین و بزرگ ترین شرکت های تولیدی حلوا ارده اردکان می توان به شرکت حاج عباس بهجتی، شابلی، ثمر و غیره اشاره کرد که هر کدام از این شرکت ها محصولات خود را برند های تجاری مختلف در ایران عرضه می کنند.