شرکت بزرگ تولیدی حلوا ارده

حلوا ارده از بهترین محصولات غذایی تولید شده در اردکان است و شرکت های تولیدی بزرگ و معتبری در این شهر به طبخ، بسته بندی و عرضه انواع حلوا ارده کنجد می پردازند.

با توجه به نقش اقتصادی و تجاری فراوان حلوا ارده برای مردم شهرستان اردکان، شرکت های بزرگ و کارگاه های کوچک فراوانی در این شهرستان و حتی شهرهای اطراف آن در استان یزد به تولید انواع محصولات کنجدی به ویژه تولید حلوا ارده درجه یک و تازه فعالیت می کنند.

باید توجه داشت که علاوه بر حلوا ارده محصولات کنجدی دیگری نیز توسط این شرکت ها و کارگاه های سنتی و صنعتی تولید می شود که می توان از روغن خوراکی کنجدی، ارده و شیرینی های خوشمزه کنجدی به عنوان مهم ترین این محصولات اشاره کرد.

نقش محوری حلوا ارده در اقتصاد و معیشت مردم اردکان

از آنجا که شهرستان اردکان در شمالی ترین قسمت استان پهناور یزد قرار گرفته و حدود یک سوم مساحت این استان را تشکیل داده است لذا اهمیت فراوانی برای استان یزد دارد. از طرف دیگر جایگاه اقتصادی و تجاری حلوا ارده در اردکان موجب شده تا این محصول غذایی محور اقتصادی و معیشتی بسیاری از مردم این شهرستان را تشکیل دهد به طوریکه بسیاری از مردم یزد و شهرستان اردکان با کار در کارگاه های سنتی و کارخانجات صنعتی تولید حلوا ارده و همچنین فروشگاه های عرضه مستقیم این محصول کنجدی امرار معاش می کنند.

شرکت تولیدی حلوا ارده

شرکت های تولیدی حلوا ارده در اردکان

از مهم ترین، مشهورترین و بزرگ ترین شرکت های تولیدی حلوا ارده اردکان می توان به شرکت حاج عباس بهجتی، شابلی، ثمر و غیره اشاره کرد که هر کدام از این شرکت ها محصولات خود را برند های تجاری مختلف در ایران عرضه می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.