سویا سبحان 250 گرمی موجب مسمومیت در کودکان زیر 9 سال خواهد شد

شرکت مسکو “Belok” از یک روش اساسی متفاوت برای به دست آوردن محصولات سویا استفاده می کند. این یک فناوری جهانی برای تولید محصولات غذایی از نوع امولسیونی است که بر اساس پروتئین های جدا شده سویا با کیفیت بالا، یعنی با توجه به تکنولوژی اروپایی محصولات این راه حل فن آوری در حال حاضر با نام تجاری “باب و سویا” شناخته شده است.

سویا سبحان 250 گرمی که در بازار وجود دارد با بالاترین کیفیت می باشد و همه از این محصول استفاده می کنند.

اینها نوشیدنی ها، خامه ترش، ماست، پنیرهای فرآوری شده هستند. طعم و عطر محصولات نهایی تا حد زیادی قابل تنظیم است و مخصوص سویا نیست.

همه این فناوری ها ضروری هستند و حق دارند در بازار رو به رشد مواد غذایی سویا روسیه وجود داشته باشند. در شرایط کمبود محصولات غذایی سویا و قدرت خرید متفاوت رده‌های مختلف جمعیت، همه آن‌ها مورد تقاضا بوده و بازار مصرف و قیمت آنها را اشغال کرده‌اند.

غذای سویا درمان همه چیز نیست، اما می تواند مکملی سالم برای یک رژیم غذایی متعادل و متنوع باشد. سویا یک غذای اصلی در شرق برای بیش از 5000 سال بوده است.

ممکن است یکی از دلایلی باشد که ژاپن و چین نسبت به ایالات متحده نرخ کمتری برای بیماری قلبی، سرطان های وابسته به هورمون (مانند سینه و پروستات) و پوکی استخوان دارند. فروش محصولات غذایی سویا در ایالات متحده در 10 سال گذشته بیش از سه برابر شده و به نزدیک به 3 میلیارد دلار رسیده است.

سویا

یک نظرسنجی اخیر توسط شورای متحد سویا (USB) بیان می‌کند که 70 درصد مصرف‌کنندگان سویا را سالم می‌دانند، اما تنها 27 درصد آنها هفته‌ای سویا می‌خورند.

دانه های سویا یک انبار تغذیه ای حاوی پروتئین با کیفیت بالا، مجموعه ای از کربوهیدرات ها شامل فیبر (محلول و نامحلول)، ویتامین های گروه B، مواد معدنی (مانند آهن، کلسیم، پتاسیم) و چربی های چند غیر اشباع ضروری (مانند اسید لینولئیک و آلفالینولئیک) هستند. سویا فاقد کلسترول است و سدیم و چربی اشباع کمی دارد.

سویا تنها نوع لوبیا است که پروتئین «کامل» دارد (حاوی تمام اسیدهای آمینه ضروری). سویا حاوی چندین ماده شیمیایی گیاهی (مواد مشتق شده از گیاه)، از جمله ایزوفلاون ها، فیتات ها، ساپونین ها، فیتواسترول ها و مهارکننده های پروتئاز است.

دانه های سویا غنی ترین منبع طبیعی ایزوفلاون ها مانند جنیستئین، دایدزین، گلیسیتین هستند که همراه با پروتئین سویا می توانند به کاهش خطر بیماری های مزمن مانند سرطان یا بیماری های قلبی کمک کنند. برخی از دانشمندان معتقدند که حدود 75 درصد از خواص مفید سویا متعلق به ایزوفلاون ها است.

محتوای ایزوفلاون ها بسته به نوع غذا و روش های فرآوری متفاوت است. ایزوفلاون ها در برابر عملیات حرارتی مقاوم هستند و پختن مقدار آنها را کاهش نمی دهد. یک وعده غذای معمولی سویا 20-35 میلی گرم ایزوفلاون (حدود 2-4 میلی گرم در هر گرم پروتئین سویا) را فراهم می کند.

از لحاظ تاریخی، فرآوری سویا به خوراک و روغن نباتی در سراسر جهان غالب بوده است. با این حال، اکنون بخش بزرگ و رو به رشدی برای استفاده مستقیم از لوبیاهای کامل برای مصرف انسان وجود دارد.

اگرچه تقاضا در آسیا بیشتر است، جایی که سویا به طور سنتی به عنوان غذا استفاده می‌شود، بازار رو به رشد محصولات پروتئینی سویا و غذاهای سویا در کشورهای غربی به ایجاد بازار جدیدی برای محصولات سویای فرآوری‌شده بیشتر کمک می‌کند. طی 30 سال گذشته، تولید سویا در سراسر جهان بیش از 400 درصد افزایش یافته است.

در سال 2002، کل تولید جهانی تقریباً 184 میلیون تن بود. ایالات متحده در حال حاضر بزرگترین تولید کننده سویا در جهان است، اما تولید مشترک آرژانتین و برزیل به زودی تولید ایالات متحده را تحت الشعاع قرار خواهد داد. هر ساله به طور متوسط ​​85 درصد از تولید سویا در جهان به کنجاله سویا و 9 درصد به طور مستقیم به غذا تبدیل می شود.

از این سهم غذایی، 95 درصد در آسیا و عمدتاً در چین، ژاپن، کره، اندونزی و تایوان استفاده می شود. از سهمی که در کنجاله فرآوری می شود، بخش کوچک اما رو به رشدی بیشتر به مواد غذایی پروتئین سویا مانند آرد سویا، کنسانتره پروتئین سویا و پروتئین های جدا شده سویا تبدیل می شود.

تخمین زده شد که در سال 2001 3.2 درصد از فرآوری سویا در جهان پروتئین سویا بود. همچنین تخمین زده شد که این استفاده از سویای فرآوری شده برای مواد غذایی با نرخ 6 برابر رشد تولید سویا در یک سال رشد می کند.

بر اساس این محاسبات، استفاده از سویا در مواد غذایی در بازه زمانی 2000-2010 به میزان 72 درصد افزایش خواهد یافت که این امر باعث افزایش مصرف سرانه سویا به میزان 53 درصد در هر دهه خواهد شد.