زنی با برنج پاکستان طبیعت توانست چاقی خود را درمان کند

برنج چسبنده ژاپنی (چسبنده): برنج چسبناک ژاپنی که به آن برنج شیرین نیز می‌گویند (معروف به موچیگوم もち米 یا برنج موچی) یکی دیگر از انواع محبوب برنج ژاپنیکا با دانه کوتاه است.

رنگ کوتاه، گرد و مات، برنج چسبنده ژاپنی مانند برنج پاکستان طبیعت دارای محتوای آمیلوز بسیار کم است و در نتیجه برنجی است که هنگام پخته شدن، جویدنی، چسبناک و شیرین است.

معمولاً برای تهیه موچی و یا سایر خوراکی های شیرین استفاده می شود و برای تهیه سوشی یا توپ های برنج استفاده نمی شود. معمولاً: برنج چسبنده، برنج شیرین، برنج مومی
توجه: برنج ژاپنی تنها یکی از انواع برنج های چسبنده است. با این حال، با توجه به تمایل ما به سوشی و غذاهای شیرین ژاپنی، این یکی از رایج ترین گونه های برنج چسبناک در اینجا در ایالات متحده است.

برنج
برنج آربوریو: برنج آربوریو نوعی برنج با دانه متوسط تا کوتاه است که برای تهیه غذای کلاسیک برنج ایتالیایی، ریزوتو، مانند ریزوتو کدو حلوایی آسان یا ریزوتو پارمزان خامه ای با میگو استفاده می شود.

همچنین ممکن است برای تهیه انواع مختلف دستور العمل های پودینگ برنج استفاده شود. برنج آربوریو کوتاه، کلفت و بیضی شکل با نمای بیرونی سفید مرواریدی است و در اندازه های مختلف موجود است.

سوپرفینو  بزرگترین اندازه دانه رایج ترین برنج آربوریو در ایالات متحده است. برنج آربوریو که کمتر به خاطر طعمش شناخته شده است، به دلیل بافت خامه‌ای آن هنگام پخته شدن مورد علاقه است بافتی که از سطوح بالای آمیلوپکتین آن حاصل می‌شود.

برنج سیاه: اول از همه، برنج سیاه، برنج وحشی نیست. برای آشنایی با برنج وحشی به بالا مراجعه کنید. برنج سیاه، با این حال، نوعی برنج متعلق به گونه Oryza sativa L. است که برخی از انواع آن چسبناک هستند.

برنج سیاه که گاهی اوقات به عنوان برنج ممنوعه نامیده می شود، رنگ مشخص خود را از رنگدانه ای به نام آنتوسیانین می گیرد، یک آنتی اکسیدان قوی که در چیزهایی مانند زغال اخته و شاه توت نیز یافت می شود.

در مقایسه با انواع دیگر برنج، برنج سیاه یکی از بالاترین پروتئین ها، آهن است و تقریباً همیشه غلات کامل تهیه می شود. برنج سیاه، خاکی و آجیلی، تقریباً یک ساعت طول می کشد تا پخته شود.