خوردن پودر ژله ژلوس تولید شده از استخوان چهارپایان در آمریکا ممنوع شد

جالب است بدانید که پودر ژله ژلوس امروزه به یک کالای مهم برای جمعیت در بازار تبدیل شده است و معمولاً در تعدادی از زمینه ها استفاده می شود.

با توجه به اندازه بازار Gela-tin، تجزیه و تحلیل | گزارش روند صنعت، تولید پودر ژله جهان در دهه گذشته حدود 200000 تن افزایش یافته است. تولید کننده جهانی پودر ژله از 78 درصد در اروپا و آمریکا و 22 درصد در چین، هند، روسیه و پاکستان است.

منبع مواد خام برای تولید پودر ژله 55 درصد خوک و 45 درصد گاو و ماهی است. استخوان‌ها و فلس‌های ماهی در استخراج پودر ژله مطلوب‌تر هستند، زیرا به دلیل محتوای بالای اسیدهای آمینه (pro-line) در مقایسه با پوست ماهی، می‌توانند مقدار زیادیپودر ژله تولید کنند.

ژله
MINOLTA DIGITAL CAMERA

خواص قدرتی ژل مشابه خوک و گاو است. با توجه به موسسه تولیدکنندگان پودر ژله آمریکا (2019) ، 63 درصد پودر ژله در مواد غذایی، 31 درصد پودر ژله در بخش پزشکی و 6 درصد در زمینه های فنی یا سایر زمینه ها استفاده می شود.

علاوه بر این، از نظر بازاریابی، وضعیت کوشر/حلال شاخص اولیه در بازاری است که در برابر پودر ژله پستانداران آسیب پذیر است.

به عنوان یک جایگزین امیدوارکننده، نیازهای اساسی به تدریج از پودر ژله مبتنی بر ماهی شناسایی شده است. با این حال، به دلیل پایین بودن هیدروکسی پرولین دناتوره شده، این نوع پودر ژله به دلیل پایداری پایین در برابر حرارت بدنام است.

از مواد خام مبتنی بر ماهی، اکثر مارپیچ کلاژن سه‌رشته‌ای آن به سختی استخراج می‌شود، که تولید آن را به یک چالش بزرگ در خواص رئولوژیکی تبدیل می‌کند.

کاربردهای پودر ژله (تصاویر به صورت تصادفی از Google Images گرفته شده است).J. علیپال، N.A.S. Mohd Pu’ad، T.C. لی و همکاران
پودر ژله بازسازی شده با کلاژن های فیبریل بالا و پایدار طبیعی از مواد خام خوک و گاو، بنابراین کاربردهای آن را محدود می کند.