خواص کرم ارده بادام زمینی

کرم ارده بادام زمینی، خواص زیادی برای بدن در پی دارد. افراد قادر خواهند بود تا اشتهای خود را مدیریت کنند. ترکیب فیبر کره بادام زمینی (حدود دو گرم در هر قاشق غذاخوری) و پروتئین (حدود چهار گرم در هر قاشق غذاخوری) باعث کاهش اشتها می شود. افرادی که برای صبحانه بادام زمینی یا کره ارده بادام زمینی می خورند تا 12 ساعت کاهش قابل توجهی در میل به خوردن داشتند. گفته می شود که کره بادام زمینی با افزایش تولید هورمون احساس سیری مرتبط است. از آنجایی که کره بادام زمینی به کنترل اشتها کمک می کند، ممکن است تعجب آور نباشد که به لاغری هم کمک کند. افرادی که آجیل می خورند، شاخص توده بدنی سالم تری نسبت به افرادی که آجیل مصرف می کنند، دارند. بادام زمینی منبع عالی چربی های غیر اشباع است که به کاهش کلسترول بد کمک می کند.

کرم ارده بادام زمینی برای پوست و موی افراد هم خواص زیادی دارد. بادام زمینی حاوی بیوتین، ویتامین B است که برای سلامت مو و سلامت کلی پوست سر ضروری است. همچنین، دارای ویتامین E است که پوست را تغذیه می کند و از آن در برابر اشعه های مضر UV محافظت می کند. با خوردن آن، دیابت نوع 2 بهتر مدیریت می شود. بادام زمینی و پخش کره ای آن به طور طبیعی کربوهیدرات کمی دارند، بنابراین؛ می توانند از افزایش قند خون جلوگیری کنند. آنها یک میان وعده کم کربوهیدرات سریع و آسان برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 هستند. کرم ارده بادام زمینی کالری بالایی دارد (تقریبا 100 در هر قاشق غذاخوری)، بنابراین؛ بهتر است که مصرف آن به اندازه 2 قاشق غذاخوری محدود شود. البته؛ میزان کالری محصولات مختلف متفاوت خواهد بود. بنابراین؛ هنگام خرید انواعی از کرم بادام زمینی که بدون روغن های هیدروژنه (چربی ترانس) و سایر مواد هستند، باید خریداری شود. برای وعده های غذایی مختلف می توان از آن استفاده کرد.

خواص کرم ارده بادام زمینی

خواص کرم ارده

خواص کرم ارده کرم ارده بادام زمینی، چربی های سالم را تامین می کند. برای متابولیسم بهتر، باید مقدار کافی چربی سالم در رژیم غذایی وجود داشته باشد. همچنین سرشار از گاما توکوفرول است که نوعی ویتامین E است. کره ارده بادام زمینی موجب کاهش وزن شده و به حفظ وزن کمک می کند. کره بادام زمینی نقش زیادی در تعلیق اشتها دارد. همچنین؛ متابولیسم را با وعده های غذایی افزایش می دهد. حدود 20 درصد از کالری کره بادام زمینی از محتوای پروتئین آن تامین می شود که به نوبه خود باعث ایجاد احساس سیری می شود. همچنین میل به خوردن بین وعده های غذایی را کاهش می دهد و به کاهش وزن کمک می کند. بادام زمینی یک ابر غذای پرکالری و پرچرب است و باید در حد اعتدال مصرف شود.

مصرف بیش از حد آن، حداقل با افزایش وزن همراه است. اگرچه، محققان ادعا می کنند که برای درک نقش کره بادام زمینی به یافته های بیشتری نیاز است. با این حال، اخیرا مشخص شده است که بادام زمینی می تواند به حفظ وزن کمک کند. کرم ارده بادام زمینی توده عضلانی را حفظ می کند. نقش تاثیرگذار کره بادام زمینی در سفت کردن و افزایش قدرت عضلات است. از دست دادن عضلات می تواند فوراً سرعت متابولیسم را کاهش دهد. مصرف کره بادام زمینی غنی از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند و توده عضلانی را حفظ می کند تا متابولیسم تحت تاثیر قرار نگیرد.

کرم ارده بادام زمینی خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. رسوراترول، آنتی اکسیدان موجود در بادام زمینی، التهاب قلبی عروقی را کاهش می دهد، فشار خون را کاهش می دهد، گردش خون را افزایش می دهد و رگ های خونی را شل می کند. همچنین اکسیداسیون LDL که مسئول سخت شدن شریان ها و بیماری های عروق کرونر است را کاهش می دهد. کره بادام زمینی سلامت قلب را بهبود می بخشد. این اتفاق به دلیل اسیدهای چرب تک غیر اشباع، نیاسین، ویتامین E، منیزیم و اسیدهای چرب غیر اشباع چندگانه است. بنابراین؛ مصرف کره بادام زمینی نیز راهی مقرون به صرفه برای بهبود سلامت قلب است.

کرم ارده بادام زمینی

کرم ارده بادام زمینی کره بادام زمینی از خامه ای گرفته تا نرم، می تواند طعم غذاها را خوشمزه کند. البته می توان کره ارده بادام زمینی را به تنهایی هم میل کرد. با این حال، دستور العمل های متنوعی وجود دارد که می توان با استفاده از آن کره بادام زمینی خلنگی تهیه کرد. کره بادام زمینی صبحانه محبوبی است زیرا غنی، خامه ای و رضایت بخش است. برای استفاده از کره بادام زمینی، کمی خلاق بودن ضرری ندارد. به راحتی می توان بافت آجیلی کره بادام‌ زمینی را در سایر محصولات غذایی گنجاند تا در زمان دلخواه از آن استفاده کرد. کرم ارده بادام زمینی یکی از مواد غذایی است که اگر به درستی از آن استفاده شود، بسیار مفید است.


کرم ارده بادام زمینی یک ماده غذایی نسبتاً فرآوری نشده است. اساساً فقط بادام زمینی است که اغلب برشته می شود تا زمانی که به خمیر تبدیل شود. با این حال، این لزوما برای بسیاری از مارک های تجاری کره بادام زمینی صادق نیست. اینها ممکن است حاوی مواد افزودنی مختلفی باشند، قند، روغن های گیاهی ،چربی ترانس با شرایط مختلف سلامتی مانند بیماری قلبی مرتبط است. به جای خرید غذاهای فرآوری شده با چندین ماده اضافه شده، کره بادام زمینی انتخاب بسیار مناسبی است. در کرم ارده بادام زمینی فقط بادام زمینی و شاید کمی نمک به عنوان مواد تشکیل دهنده آن هستند.

  • کره بادام زمینی دارای سطوح بالایی منیزیم است که یک ماده مغذی ضروری برای افراد مبتلا به دیابت است.
  • خوردن کره بادام زمینی در صبح ممکن است به کنترل قند خون در طول روز کمک کند.
  • کره بادام زمینی حاوی خواص ضد سرطانی است.
  • کره بادام زمینی منبع عالی بسیاری از آنتی اکسیدان های ضروری مانند منیزیم، ویتامین B و ویتامین E است.
  • این مواد مغذی از آسیب سلولی جلوگیری کرده و آن را ترمیم می کنند.
  • علاوه بر این، کره بادام زمینی خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند سرطان را کاهش می دهد.
  • اسید کوماریک، یک آنتی اکسیدان قوی در کره بادام زمینی است که خواص ضد سرطانی نیز دارد.
  • آنتی اکسیدان رسوراترول، خون رسانی به سرطان های در حال رشد را قطع می کند و رشد سلول های سرطانی را مهار می کند.