خرید حلوا ارده درجه یک ایران

حلوا ارده و حلوا شکری درجه یک مهم ترین و مشهورترین محصولات غذایی فرآوری شده از دانه روغنی کنجد است که در بازار ایران به مقدار قابل توجهی خرید و فروش می شود.

سمسم و جلجلان از نام های دیگر گیاهی است که ارزش تجاری و اقتصادی فراوانی بر دانه های آن مترتب است. این گیاه از گونه های گیاهان یک ساله بوده و بوته آن به اندازه یک متر ارتفاع می یابد. برخلاف دانه های دولپه ای پیوسته این گیاه سایر اجزای آن خواص ویژه ای نداشته و تنها می توان دانه های روغنی آن را برای انسانها قابل استفاده دانست.

میوه و دانه این گیاه بیضوی شکل و کپسولی است (مانند دانه های لوبیا و باقالی که در داخل پوششی کیسولی قرار دارد). کنجد از بهترین و ارزشمندترن دانه ها و خشکبارهای ایرانی است و به جهت داشتن روغن بالای موجود در این دانه، قابلیت استخراج روغن از این دانه و تولید روغن خوراکی مورد استفاده برای انسان وجود دارد. البته لازم به ذکر است که استخراج روغن کنجد و تولید روغن خوراکی از این دانه تنها کاربرد غذایی آن نمی باشد بلکه بسیاری از شیرینی ها نیز با استفاده از این دانه تولید و طبخ می گردد.

خرید حلوا ارده درجه یک

مصرف حلوا ارده مرغوب در صبحانه

شاید به جرات بتوان گفت که مهم ترین و مشهورترین محصول غذایی ای که از دانه روغنی و ارزشمند کنجد فرآوری و تولید می شود حلوا ارده و حلوا شکری است. در ایران محصولات غذایی متفاوتی در وعده غذایی صبحانه به مصرف می رسد اما یکی از بهترین محصولاتی که می توان در صبحانه میل کرد حلوا ارده مرغوب و تازه است زیرا این محصول غذایی به آسانی می تواند انرژی مورد نیاز بدن برای انجام بسیاری از فعالیت های روزانه را تامین نماید.