تهیه حلوا ارده درجه یک یزد

محصولات مهمی که به وسیله دانه روغنی کنجد تهیه و تولید می شوند کدامند؟ آیا حلوا ارده درجه یک را می توان علاوه بر شهرستان اردکان در استان یزد در شهرهای دیگر ایران نیز تولید کرد؟
کنجد یکی از گیاهان مهم جهان است زیرا دانه های این گیاه کوتاه قامت ارزش غذایی، تجاری و اقتصادی فراوانی داشته و بسیاری از محصولات غذایی و صنعتی با فرآوری دانه های روغنی کنجد حاصل می شوند. روغن خوراکی از مهمترین محصولات صنعتی می باشد که توسط این دانه روغنی تهیه و تولید می شود. با استخراج روغن از دانه های کنجد مقدار زیادی مایع روغنی حاصل شده و با تصفیه این مایع ارزشمند محصول روغن خوراکی کنجدی تولید می گردد که قیمت آن در مقایسه با قیمت روغن های خوراکی استخراج شده از تخم آفتابگردان بیشتر است.

مواد اولیه بکار رفته در تولید حلوا ارده کنجدی

حلوا ارده، ارده و حلوا شکری از محصولات دیگر دانه های روغنی کنجد است به طوریکه ابتدا این دانه ها را برشته کرده و به صورت بوداده در می آورند و سپس با سابیدن و له کردن دانه های برشته شده کنجد، مایع غلیظ ارده حاصل می شود. هل، شکر، چوبک، مغزدانه هایی مانند پسته و بادام و تخم مرغ مایع به همراه ارده از مواد اولیه مهم طبخ حلوا ارده می باشد. البته باید خاطر نشان شود که بیشتر حجم حلوا ارده به وسیله ارده تامین می گردد و از مواد اولیه دیگر به مقدار کمتری استفاده می شود.

تهیه حلوا ارده درجه یک

شرکت های تولیدی حلوا ارده در اردکان

حلوا ارده درجه یک در بیشتر استان های کشور تولید می شود اما طبخ و تولید این محصول بیشتر در مناطق کویری ایران به ویژه در شهرستان اردکان در شمال استان یزد رواج دارد زیرا شرکت های صنعتی فراوانی در این منطقه به تولید حلوا ارده فعالیت دارند.
منبع: فروشگاه سوغات ایران