تزیین حلوا خرمایی با قاشق

همانطور که می دانید حلوا خرمایی یکی از انواع حلوا های بسیار پرانرژی و خوشمزه ایرانی بوده که شما می توانید به جای استفاده مکرر از یک نوع حلوا آن را جایگزین سازید.

برای تزیین حلوا خرمایی شما می توانید با کمک گرفتن از قاشق، چنگال، قیف، ماسوره، انواع کپسول ها، ظرف های تک نفره، تارت و هزاران روش متنوع دیگر اقدام به انجام تزیینات بسیار هنرمندانه و خلاقانه نمائید که در این مقاله شما را با چند مدل از این تزیین های خاص و هم چنین رسپی و طرز تهیه حلوا به صورت اصیل آشنا می کنیم، پس با ما همراه بمانید.

تزیین حلوا خرمایی با قاشق

تزیین حلوا خرمایی

تزیین حلوا خرمایی قبل از بررسی روش های مختلف تزیین حلوا خرمایی یا همان حلوا خرما ابتدا لازم است به دو طرز تهیه مختلف این حلوا خوش طعم و منحصر به فرد بپردازیم.

-روش اول

برای تهیه این حلوا برای ۱۰نفر شما نیاز به ۶۰۰گرم خرما سیاه و تازه، ۳۰۰گرم آرد گندم یا برنج، ۱۵۰گرم روغن مایع، مقدار لازم گلاب،پودر وانیل شکری، زعفران، دارچین و زنجبیل دارید.

ابتدا سه تا چهار لیوان آب را داخل یک قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیایند و سپس اجازه دهید کمی آب شما سردتر شود(یعنی چند درجه از حرارت ولرم بیشتر)،خرماهای خود را داخل صافی بریزید و صافی را داخل قابلمه به مدت حداکثر یک دقیقه قرار دهید.

در این مدت داخل یک کاسه نسبتا بزرگ بسته به حجم خرماهای خود مقداری آب سرد و چند تکه یخ بیندازید و صافی خرما را از آب داغ وارد آب سرد کنید تا شوک ببیند که این عمل سبب جداشدن پوست خرما به آسانی می شود.

حالا خرماهای داخل صافی را یکبار زیر آب شیر شستشو دهید و پوست ان ها را به آرامی کنده و پس از جدا کردن هسته آن ها را داخل یک ظرف دیگر انتقال دهید.

خرماهای خود را به همراه یک چهارم لیوان گلاب، نوک قاشق چای خوری وانیل، دارچین و زنجبیل داخل مخلوط کن ریخته و یا به کمک هونگ به خوبی بکوبید تا کاملا بافت آن شل شده و یک خمیر یکدست و نرم حاصل شود.

آرد گندم خود را داخل یک ماهیتابه و بر روی شعله ملایم قرار داده و مدام هم بزنید تا بوی خامی آرد گرفته شود اما آرد شما سوخته و یا تغییر رنگ ندهد که این مرحله تقریبا بیست الی نیم ساعت زمان می برد.

آرد خود را در دو یا نهایت سه مرحله الک کنید و مجدد داخل همان ماهیتابه به همراه روغن خود بریزید و به خوبی هم بزنید تا هیچ گلوله آردی باقی نماند و روغن به خرد تمام آرد شما برود و سر و صدای روغن بلند شده و حالت حباب حباب در آن ایجاد شود.

نکته: اگر حالت حباب حباب ایجاد نشد کافی است تنها یک قاشق دیگر روغن مایع به آرد حلوای خود اضافه کنید و از بیشتر اضافه کردن روغن بپرهیزید چرا که در هنگام حلوا به صورت خودکار روغن پس می دهد و این امر سبب زیاد شدن روغن حلوا شما می شود.

حالا مواد خرما خود را در چند مرحله به همراه یک پیمانه ترکیب آب و گلاب به مواد خود اضافه کرده و مدام هم بزنید.

در این مرحله شما بایستی مجدد بسته به ذائقه خود مقداری ادویه دیگر نیز به حلوا خود اضافه نمایید.

پس از جمع شدن و یا به اصطلاح گهواره ای شدن حلوا در وسط ماهیتابه حلوا خرمایی خوشمزه شما آماده می باشد.

برای دیزاین حلوا خرمایی خود کف یک ظرف مستطیلی را مقداری روغن چرب کرده و یا ظرف را بشویید و به مدت ۱۵ دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا بر روی آن یک لایه یخ نازک تشکیل شود و بعد دو سوم مواد حلوا خرمایی خود را داخل ظرف ریخته و با پشت یک قاشق چرب صاف کرده و نیم ساعت داخل فریزر قرار دهید تا کاملا خنک شود.

یک سوم باقی مانده حلوا را با کمک قیف و ماسوره دلخواه بر روی یک تکه کاغذ روغنی با فاصله گل حلوا درست کرده و کنار بگذارید.

پس از گذشت زمان ذکر شده ظرف سرو خود را کنار دستتان بگذارید و با کمک یک چاقو برش های دلخواه مستطیلی، مربعی و یا لوزی به حلوای خود زده و آن را داخل ظرف سرو بچینید.

حالا بر روی هر کدام از این حلوا ها یک گل قالب زده حلوایی قرار داده و روی آن دو عدد خلال پسته و در فضای خالی کنار آن نیز مقداری خلال بادام، پسته و یا یک عدد غنچه گل محمدی بگذارید.

-روش دوم

در این روش شما برای ۷نفر نیاز به ۳۰۰گرم آرد گندم، دو سوم پیمانه شکر ۷۸گرم خرما سیاه، ۲۰ عدد گردو، مقدار لازم گلاب، زعفران،خلال پسته، هل، پودر وانیل، دو قاشق غذاخوری پودر کاکائو، یک پیمانه آب و نصف پیمانه ترکیب روغن مایع و کره دارید.

این نوع روش پخت مدرن بوده و حلوا خرمایی شما مانند حلوای معمولی با مغز حلوا خرمایی می باشد که از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است.

ابتدا شما بایستی اقدام به درست کردن لایه رویی کنید، به همین منظور داخل یک ماهیتابه ۲۰۰گرم آرد را ریخته و با کمک حرارت بسیار ملایم به خوبی هم بزنید تا بوی خامی آرد گرفته شده و به رنگ دلخواه شما در بیاید.

تا فاصله تغییر رنگ آرد شما بایستی شهد حلوا را آماده کنید برای این منظور داخل یک قابلمه شکر، آب و میزان دلخواه زعفران را ریخته و اجازه دهید دانه های شکر کاملا باز شوند و بعد حرارت را خاموش کرده و مقداری گلاب به آن اضافه کنید.

در مرحله بعدی آرد را الک کرده و مجدد داخل همان ماهیتابه بریزید و روغن و کره خود را به سه قسمت کرده و دو قسمت آن را به آرد خود بیفزایید و مجدد آرد را کاملا هم زده تا به خوبی ترکیب شود و شیره آماده کرده را در دو مرحله به آن اضافه کرده و حلوا را مدام هم زده تا آب آن کاملا کشیده شود و بعد شعله را خاموش کنید.

برای درست کردن مغز حلوا یا همان حلوا خرمایی خود به روش ذکر شده در بالا ابتدا پوست خرما ها را گرفته و آن ها را با ادویه های دلخواه، مغز گردو به خوبی میکس کرده و کنار بگذارید.

۱۰۰گرم آرد باقی مانده خود را بر روی گاز بگذارید و پس از گرفته شدن بوی خامی، روغن و خرماهای خود را به آن اضافه کرده و ترکیب را به هم زده و شعله را خاموش کنید.

برای تزیین حلوا خرمایی مغز دار خود شما می توانید کف نان تارت های خود یک لایه حلوای زعفرانی ریخته و وسط آن با کمک یک قاشق چای خوری مقداری حلوا خرمایی بریزید و روی کار را مجدد با یک لایه حلوا زعفرانی بپوشانید و سپس با کمک یک چهارم مغز گردو و یا چند عدد خلال پسته حلوای خود را تزیین کنید.